THY’den Çok Konuşulan Superbowl Reklamı

Amerikan futbolunun zirve maçları spor heyecanını içinde barındırdığı kadar, şirketlerin en pahalı reklamlarının yarıştığı reklam kuşağı da reklam dünyasının heyecan ve tutkusunu hissettiriyor. Birbirinden şaşalı reklamların arka arkaya resmedildiği bu yılın Superbowl’una ise Türk Hava Yolları’nın reklamları damgasını vurmuş durumda.


Batman vs Superman filminin vizyon tarihinin yaklaşması ile THY; hem markasının hem filminin reklamını başarı ile entegre etmiş iki reklamıyla karşımızda. Reklamda, Türk Hava Yolları Gotham ve Metropolis’i yeni varış noktaları olarak lanse ederken, iki hayali şehrin film içinde nasıl var olduğu da reklamlarda ipucu olarak verilen ögelerden. Reklamda filme davet çağrısı ile THY’den alacağınız bilet çağrısı hayal dünyası içinde harmalanmış ve sizleri defalarca reklamları izlemeye iten bir mantık çerçevesine yerleştirmiş. Reklamların en başarılı ve en çarpıcı bulduğum ögesi, reklamın üzerine kurulduğu bu paralel zemin oldu.
Filmin oyuncuları Ben Affleck ve Jessie Eisenberg filmdeki rolleri Bruce Wayne ve karizmatik kötü Lex Luthor olarak karşımıza çıkıp, THY uçuşları esnasında sizi şehirlerine davet ederek bir taşla iki kuş vurma operasyonuna imza atıyorlar.
Reklamları hala izlemediyseniz:

25 Mart 2016 tarihinde vizyona girecek olan Superman vs Batman filmi THY’nin katkılarıyla kendi official fragmanlarından daha çok ilgi çekmiş olup sizlerle sinemalarda buluşmaya hazır..Bir Türk firmasının yaratmış olduğu zeka dolu bu reklam  ise muhteşem bir örnek olarak bizi gururlandırdı…

Advertisements

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

w

Connecting to %s