Sadeleştir..Basitleştir..

Kişisel gelişim kitaplarını gerçekten kişiliğinizi değiştirmek için kullanıyorsanız bilin ki çok doğru bir yolda değilsiniz. Pek çok kişisel-gelişim, motivasyon kitabı sizi olduğunuzdan başka biri yapacak güçte olamaz..Kaldı ki sizden başka kimse sizi değiştirebilcek güce sahip olamaz..Peki bu kitaplar iddia edildiği gibi ticaretin şov kısmı mı, yoksa gerçekten bu kitaplardan faydalanmanız mümkün mü?

Okuduğumuz her kitap, her yazı, her makale içinizde, beyninizde bir takım saman altı kalmış duyguları, bilgileri, istekleri harekete geçirir. Bu sebeple çok okuyan kişilerin düşünceleri ile hiç okumayanların arasında dağlar kadar fark olur. Tecrübe yadsınamaz önemde bir kavramdır. Fakat araştırarak, okuyarak elde edilen bilinçlenmenin de değeri azımsanamaz. Bu sebeple kişisel-gelişim kitaplarına taşı altına dönüştecek mucize olarak bakmaktansa, var olan altın değerlerinizi bulmanıza yardımcı, ilham verici, motive edici şekilde bir arkadaş gözüyle bakmak daha doğru ve verimli olacaktır.

Bu anlamda en son okuduğum kitap Begüm Başoğlu ve Ege Erim’e ait olan “SADE”. Sadelik ve basitleştirmek her alanda “moda” olmaya çoktan başladı. Üzerimize yüklenen pazarlama ve market baskısının getirdiği kaos, her gördüğümüzü alma, her gördüğümüzü kullanmak isteme farkında olmadan hem maneviyatımıza hem de cüzdanımıza zarar vermeye başladı. Günümüzün büyük bir bölümünü sosyal medyada geçirme de cabası..Herşeyin fazlasının zarar olduğu bu kadar ağzımızdayken, neden sadeleşmeye yönelik çabalarımız artmasın? İşte bu kitap sizde o çabayı göstermeniz için gereken minik kıvılcımı yaratabilir. Fazlalığı nasıl değerlendireceğinizi, gerekli ve gereksiz arasındaki ayrımı, alanınızı daha verimli kullanmak için nasıl adımlar atacağınızı ufacık da olsa fikir olarak vermeyi amaçlamış. Zamansız ve yol gösterici…

Benim karemden:

12674685_10153681437834081_1378301437_n.jpg

Advertisements

One thought on “Sadeleştir..Basitleştir..

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s